بررسی دانگل ایزی کست 5G

دانگل EZCast 5G ، محصول جدید و پیشرفته شرکت EZCast است که در سال 2017 تولید شده و عرضه شده است . این دانگل HDMI ، محصول ارتقا یافته نسل قبلی خود یعنی EZCAST A1 است. تفاوت این دو دانگل فقط در شبکه WiFi آنهاست. ایزی کست A1 دارای شبکه 2.4G و ایزی کست 5G همانطور که از اسمش پیداست دارای شبکه وای فای دوباند 2.4 و 5G ( 5 گیگاهرتز ) است.

ezcast 5g

نرم افزار

برای استفاده ایفون و ایپد از این دانگل نیاز به نصب نرم افزار نیست اما برای استفاده از این دانگل در گوشی موبایل و تبلت اندرویدی و همچنین ویندوز و Mac OS باید حتما نرم افزار EZCast را نصب کنید. در قسمت دانلود نرم افزار EZCast می توانید این نرم افزار را برای نسخه های مختلف اندروید ، ویندوز و Mac OS دانلود و نصب کنید. برای نسخه iOS از App Store باید استفاده کنید. البته این نرم افزار برای گوشی های اندرویدی در Play Store هم به صورت رایگان قابل دانلود و نصب است. در اینجا می توانید انواع نسخه نرم افزار ایزی کست را دانلود و نصب کنید.

دانگل ایزی کست

طراحی بدنه

دانگل EZCast 5G دارای یک بدنه کشیده مشکی رنگ براق با ابعاد 5×32×70 میلی متر است که قابلیت نصب و استفاده در هر محیطی را دارد. در صورتیکه پشت تلویزیون شما فضای کافی برای اتصال این دانگل نیست می توانید از کابل افزایش طول HDMI استفاده کنید. یک سر دانگل پورت HDMI است و انتها آن یک ورودی Micro USB برای اتصال کابل برق و آنتن است. روی بدنه در قسمت انتها یک چراغ LED قرار دارد که وضعیت روشن و خاموش بودن دانگل را نشان می دهد و هنگام روشن بودن روشن و به رنگ آبی است.

اتصال دانگل HDMI

اتصال ایزی کست 5G ساده است. یک کابل داخله بسته است که به انتها دانگل و سر دانگل هم به پروت HDMI صفحه نمایش وصل می شود. کابل آنتن WiFi و برق USB که به انتهای دانگل وصل می شوند به یکدگیر چسبیده اند. برای تامین برق از یک آداپتور USB نوع 5V 1A استفاده کنید و به هیچ عنوان از USB تلویزیون یا پروژکتور استفاده نکنید. دلیل آن هم ایجاد قطعی تصویر یا کندی سرعت است.

اتصال دانگل HDMI
فهرست